אורגני מהשדה

אנחנו יודעים שכשאתם שומעים/קוראים את המילה ״אורגני״ אתם מיד חושבים על פירות וירקות.

זה בסדר! לא טעיתם וזה גם מה שהזמנתם.

אורגני זה באמת יבול, פירות, ירקות, תנובת האדמה אבל לא רק.

אורגני זה התנהגות והתנהלות: לחיות אורגני, לעבוד אורגני, להיות חבר אורגני, להיות מעסיק אורגני (כן כן, מעסיק אורגני).

קודם כל בריאות

התנהגות והתנהלות אורגנית מתבטאת בארבעה דברים:

שרק נהיה בריאים– אין כימיקלים, אין הורמונים, אין הנדסה גנטית. מה שנקרא- ״ואני נבראתי כך״, לא מאיצים באדמה, לא מאיצים בעצים, לא מגדלים ירק או פרי בעונה שאינה הטבעית לו.

את הרבה כאן בסביבה- החקלאות האורגנית (שכוללת גם פרחים, גבינות, ביצים ושאר תוצרים) מבוססת על מחזורי חיים והקפדה על סביבת הגידול.

בגידול ירקות ופירות לדוגמא, זה אומר פשוט לעשות שלום עם האדמה. נשמע לכם רוחני? אולי בגלל הפחמן והמיקרואורגניזמים שנותנים שם עבודה. ובמילים פשוטות- תהיו בנים טובים ובנות טובות לאמא אדמה.

פייר? אין כמו הוגנות– זוכרים מה אמרנו על מעסיק אורגני? ובכן, זה חלק מזה. כל (!!) המשתתפים בתהליכי הגידול, מספקי הזרעים דרך עובדי המשק כולם, הקבלנים, האורזים, הנהגים, המוכרים, הקוטפים והמלקטים, כולם מתוגמלים ועובדים איתנו במנגנון הוליסטי- מערכת יחסים הוגנת המבוססת על שכר הוגן, תשלום במועד וללא דחיה, תנאי עבודה ומחיר ראוי והוגן לצרכנים, לכם. גם אתם, לוקחים בו חלק… כל רכישה שלכם מזינה מערכת שלמה שחיה על פני האדמה.

 

מי אחראי פה?- החקלאות האורגנית (וגם הקוסמטיקה והשוקולד

והסבונים)

שואפת להבטיח שהדורות הבאים אחרינו יוכלו גם הם להוציא לחם מן הארץ, לשתות מים טובים ולנשום אויר נקי. רק בקיום משותף של המערכת הזו, באחריות הדדית יתאפשרו חיים על פני הכדור גם בעתיד. כי דיר באלק יהיה פה באמת פוס כדור הארץ, זה ממש לא משחק ילדים.

עונות באורגני

אז רק שתדעו שבכל פעם שאתם מזמינים סל אורגני, אתם שותפים! בין אם התכוונתם וגם אם לאו, הרי שאתם יודעים עכשיו.

אתם רוכשים טרי, בריא, נקי וללא חשש, ירק ופרי שהילדים יכולים לאכול עם הקליפה וגם שום אסון לא יקרה אם לא ישטפו את זה בסבון שוב ושוב .

תוצרת המשק משווקת בשיטה של חקלאות ישירה על ידי האורגני, במטרה לצמצם ככל הניתן עלויות בדרך, תוך שמירה על ערכי הליבה של פעילות משק מיכאלי; מיון, אריזה והפצה, באחריות מלאה, עד הבית.