חקלאות אורגנית

החקלאות האורגנית מתמודדת עם קצב הגידול המהיר של האוכלוסייה בעולם וצמצום הנזקים הסביבתיים. כדי לעמוד באתגרים אלו שיטת חקלאות זו הינה ידידותית לסביבה ומקפידה לייצר אוכל בריא ללא כימיקלים המקובלים בחקלאות הקונבנציונאלית. לעומתה, מטרת החקלאות הקונבנציונאלית היא להגיע לתפוקה הגדולה ביותר של ייצור במינימום זמן באמצעות טכנולוגיה מודרנית, על חשבון  בטיחות המזון וזיהום הסביבה. משק מיכאלי, הינו דוגמה למשק חקלאי אורגני המקפיד לעבוד תחת התקנים הקפדניים של גידול אורגני ולהפיצו ללקוחות בכל חלקי הארץ.
ניווט מהיר

מהי חקלאות אורגנית?

חקלאות אורגנית היא ייצור מוצרי צריכה חקלאיים שונים, כגון: פירות, ירקות, חיות ועוד שדוגלת בבריאות המערכת האקולוגית הסביבתית, הקרקע ובני האדם.
מוצרים של חקלאות אורגנית נחשבים בריאים יותר מהתוצרת החקלאית שאינה אורגנית, בגלל שבתהליך הייצור שלהם מושם דגש מיוחד על צמצום הפגיעה בסביבה ואיסור שימוש במוצרים מהונדסים גנטית.
לכן מוצריה מכילים יותר ויטמינים ונוגדי חמצון, יש להם ערך תזונתי גבוה ואין בהם שאריות של חומרי הדברה, אנטיביוטיקה וכימיקלים אחרים.

מהם עקרונות החקלאות האורגנית?

לחקלאות האורגנית 4 עקרונות:
עקרון הבריאות – החובה לשמר ולטפח את בריאות הקרקע, הצמחים, בעלי החיים ובני האדם. ראיית העולם כמערכת שלמה והומוגנית.
עקרון הסביבה – הייצור החקלאי חייב להתבסס על תהליכים סביבתיים, מחזורי חיים של החי והצומח ועל עקרונות המיחזור. היא דוגלת להשתלב בתהליכים אלו ולשמור עליהם.
עקרון ההוגנות – יש לקיים יחסי הוגנות עם הסביבה, כלומר: יושר, שקיפות, הערכה הדדית וצדק. יחסי ההוגנות חייבים להיות בין האדם לכל הגורמים החיים בעולם.
עקרון האחריות – התנהלות זהירה ואחראית שמגנה על הבריאות ועל איכות החיים של כל אדם או חיה, של הדורות הבאים ושל הסביבה.

מה ההבדל בין חקלאות אורגנית לחקלאות קונבנציונלית?

העיקרון המנחה שונה

חקלאות אורגנית מגדלת תוצרת חקלאית ללא שימוש בחומרי הדברה ובכימיקלים מהונדסים גנטית שעלולים להשפיע על הגידולים החקלאיים או על גידול בעלי חיים לבשר, חלב וביצים.
העיקרון הוא – לייצר  מזון בריא ובטוח לצריכה, תוך הקפדה על צמצום זיהום סביבתי באופן משמעותי. הכמות פחות חשובה לחקלאות האורגנית, אלא האיכות, בריאות הסביבה והאדם.
בחקלאות הקונבנציונאלית קיימת מטרה מוצהרת – להגיע לתפוקה מרבית בעזרת שימוש בטכנולוגיה מודרנית, ללא התחשבות בבטיחות המזון וזיהום הסביבה.

חומרי הדברה

בחקלאות קונבנציונאלית משתמשים להדברה בחומרים כימיים סינתטיים כגון דשנים אנאורגניים, חומרי הדברה סינתטיים ומקדמי גידול וכו'.
אך, חקלאות אורגנית לעולם אינה משתמשת בכימיקלים אגרו סינתטיים, אלא בדשנים אורגניים, דשנים ביולוגיים, חומרי הדברה המיוצרים באופן טבעי וכו'. החקלאות האורגנית אינה משתמשת באורגניזמים מהונדסים גנטית בניגוד לחקלאות הקונבנציונאלית.

עמידה בתקנים לאומיים ובינלאומיים

החקלאות האורגנית מקפידה לעמוד בתקנים לאומיים ובינלאומיים, בניגוד לחקלאות הקונבנציונאלית.
חקלאים אורגניים צריכים לקבל תעודה מיוחדת המאשרת כי הם עומדים בתקני החקלאות האורגנית והם מפוקחים כל הזמן.
מערכות אישור או פיקוח דומים אינם קיימים בחקלאות הקונבנציונאלית.

גישות שימור

חקלאות אורגנית מקפידה ביותר על איכות הסביבה וצמצום הזיהום שלה ולכן היא ידידותית לסביבה, מקפידה על שימור קרקע ומים, שימור המיגוון הביולוגי וכדו'.

משק מיכאלי – אורגני עד הבית!

משק מיכאלי נמצא באזור עוטף עזה, על שטח של 420 דונמים.
במשק מגדלת משפחת מיכאלי פירות וירקות אורגניים ומשווקת אותם ללקוחות בפריסה ארצית בצפון, במרכז ובדרום הארץ וכן לחנויות ולרשתות שיווק.
למשק מיכאלי יש שירות ללקוחות – אורגני עד הבית – המשק משווק את התוצרת האורגנית המשובחת שלו ישירות ללקוחות דרך הזמנת משלוחים  כמעט לכל הארץ, במחירים הוגנים שווים לכל נפש.
למגוון המוצרים של משק מיכאלי מתווספים גם מוצרים אורגניים ממשקים אחרים. בדרך זו יכולים הלקוחות להזמין מבחר גדול יותר של מוצרים לסל המגיע אליהם ישירות מהשדה.
המוטו של משק מיכאלי הוא – טיפוח מעגל הן של חקלאים והן של צרכנים מתוך מטרה לקדם את החקלאות האורגנית בארץ ולאפשר לכל מי שרוצה  תוצרת טרייה, בריאה ונקייה – לקבל "אורגני עד הבית".

משק מיכאלי- אורגני טרי ובריא- פירות וירקות מהחקלאי לצרכן

ברוכים הבאים!

משק מיכאלי – מהשדה עד הבית
בחנות החדשה אפשר להזמין תוצרת אורגנית ובת-קיימא מבלי לחשוב פעמיים, גם ביחידות ולא רק במשקל,
ולדעת בלב שלם שקבלת תוצרת נקייה, טרייה שמטופלת הכי טוב שיש בשדה, עד הבית 🏡. ובאחריות מלאה.

ומגוון של תוצרת עונתית במבצע ומוצרי מזווה איכותיים >> בקטגורית המבצעים. 

——————-

משק מיכאלי מזמין אותך להצטרף לתכנית המנויים, ללא התחייבות ועלות, ומבטיח ירקות ופירות טריים עד הבית ו-5% הנחה קבועים בכל משלוח. ללא כפל מבצעים. לעוד פרטים על המנוי>> https://michaelio.co.il/subscription/

כדאי לדעת ❤: 
+ עלות המשלוח לכל האזורים – 29 ₪ 

+ בקנייה מעל 480 ש"ח עלות משלוח 10 ש"ח.
+ האריזה וההפצה של המשק ניתן באמצעות האורגני. 
האורגני מטפח מעגל חקלאים וצרכנים במטרה לקדם חקלאות אוהבת אדמה ואדם, ומנגיש תוצרת טרייה, בריאה ונקייה, עד הבית.

לשאלות נוספות וכל סיוע, ניתן לפנות אלינו במספר וואטסאפ: 053-4932374
הנאה ובריאות, 
משפחת משק מיכאלי 👨‍🌾